Menu Close

Gyventojų užimtumas

Grupinio gyvenimo namuose gyventojų užimtumas organizuojamas ir planuojamas atsižvelgiant į gyventojų poreikius, pomėgius, galimybes, socialinę ir fizinę sveikatą. Vykdoma individuali veikla su kiekvienu gyventoju, grupiniai užsiėmimai, nuolat ieškoma būdų skatinti gyventojų motyvaciją užsiimti įvairia veikla. Grupinio gyvenimo namuose vykdomos aktyvios ir pasyvios užimtumo veiklos.

Veiklos organizuojamos siekiant palaikyti ir skatinti savarankiškumą, motyvaciją pačiam savimi pasirūpinti, t.y. savo savarankiškumo lygiu tvarkyti kasdienį gyvenimą. Įvairi veikla padeda įgyti žinių, įgūdžių, patirties ir tinkamą požiūrį, kurie reikalingi darbo, socialinių ir kasdieninio gyvenimo vaidmenų atlikimui. Grupinio gyvenimo namų gyventojai laisvalaikio praleidimo formas pasirenka individualiai, pagal savo poreikius ir pomėgius.

Siūlomi šie užsiėmimai:

  • Meninė saviraiška: Nėrimas, mezgimas, siuvinėjimas, vilnos vėlimas, karpiniai, darbeliai iš popieriaus, krepinio popieriaus, medžio darbai, dainavimas, daromi kiti įvairūs rankdarbiai.
  • Dailės terapija: piešimas įvairiomis technikomis, kūrybinis spalvinimas.
  • Edukaciniai užsiėmimai: laikraščių, žurnalų, knygų skaitymas, apžvalga, filmų žiūrėjimas, poezijos skaitymas, diskusijos aktualiomis temomis, žaidžiami lavinamieji žaidimai, galvosūkių sprendimas, dėlionių dėliojimas, kompiuterinio raštingumo ugdymas, pasivaikščiojimai lauke, sportiniai užsiėmimai: tinklinis, tenisas, mankšta su treniruokliais.
  • Darbinė veikla: aplinkos tvarkymas, aplinkos, daržo, gėlių priežiūra, maisto gaminimas, savarankiškas gyvenamųjų patalpų tvarkymas, kita su darbinių įgūdžių ugdymu ir palaikymu susijusi veikla.
Skip to content